E-postanızı kaydedin

İşinizi Büyütmek İçin
Uzmanlığımız ve Deneyimimizle
Yanınızdayız!

Türkiye, sağlık turizminde sunduğu kaliteli hizmetle dünyada tercih edilen bir merkez haline gelmiştir. Bu başarıyı elde ederken devlet teşvikleri, sektörün gelişmesinde kritik bir rol oynamıştır. Bu teşviklerin öne çıkanlarından biri de İstihdam Desteği'dir. Sektörde yer alan sağlık kuruluşları, bu destek sayesinde profesyonel kadrolarını oluştururken önemli bir maliyet avantajı elde eder.

Sağlık turizmi alanında hizmet veren kuruluşlar, uluslararası hastalarına daha iyi hizmet sunabilmek için çeşitli uzmanlık alanlarındaki profesyonellere ihtiyaç duyar. İstihdam Desteği, bu profesyonellerin brüt ücretleri üzerinden belirli bir oranda ve tutarda mali destek sağlar.

Destek Limitleri


Destek Süresi
Destek Üst Limiti
Limit Türü
5 YIL
4.8 milyon TL
(Personel başına aylık en fazla %60)
YILLIK

Devlet Desteğiyle
Markanızı Güçlendirin!

Ücretsiz Marka Analizi Yaptırın.
Kimler ve Hangi Pozisyonlar İçin Faydalanabilir?

Sağlık turizmi sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlar; tercüman, çağrı merkezi personeli, rehber, sosyal medya uzmanı, pazarlama uzmanı, bakım elemanı ve sosyal hizmet uzmanı gibi pozisyonlarda istihdam ettiği profesyoneller için bu destekten yararlanabilir. Destek, personel başına aylık en fazla %60 oranında ve yıllık belirlenen üst sınırlarda verilir.


Limitler ve Detaylar

  • Muayenehaneler ve poliklinikler için yıllık toplam destek limiti 1.202.000 ₺'dir.
  • Diğer sağlık turizmi yararlanıcıları için bu limit yıllık 4.809.000 ₺'ye kadar çıkmaktadır.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?


Türkiye'nin sağlık turizmindeki bu başarısında yer almak, profesyonel destek ile daha kolay. Biz, bu yolda size rehberlik ediyoruz. İstihdam Desteği ile ilgili daha fazla bilgi ve başvuru süreçlerinizde profesyonel destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.DST Yanıtlıyor:
tüm sorularınızın yanıtları

Destekten yararlanabilmek için belirli bir personel sayısı şartı bulunmamaktadır. İstihdam ettiğiniz her bir profesyonel için başvuru yapabilirsiniz.

Evet, aynı pozisyondan birden fazla personel istihdam ediyor olmanız durumunda bu personeller için de destekten yararlanabilirsiniz.

İstihdam Desteği başvuruları Ticaret Bakanlığı üzerinden gerçekleştirilir. Başvuru süreçlerinizde firmamız size danışmanlık ve yönlendirme yapmaktadır.

Sağlık turizmi için Acente Komisyon Desteği, reklam giderleri desteği, yurtdışı birim kira giderleri desteği gibi birçok farklı alanda devlet teşvikleri bulunmaktadır.

İstihdam Desteği'nden faydalandığınız personeli işten çıkarmanız durumunda, alınan teşvik miktarı geri ödenmesi gerekebilir. Detaylı bilgi için başvuru rehberlerine başvurabilirsiniz.