E-postanızı kaydedin

İşinizi Büyütmek İçin
Uzmanlığımız ve Deneyimimizle
Yanınızdayız!

Sağlık turizminde, hasta güvenliği ve memnuniyeti en önemli önceliklerden biridir. Bu bağlamda, Türkiye'ye tedavi için gelen hastaların komplikasyon ve seyahat sağlık sigortası, onlara sunulan en kritik hizmetlerden birini oluşturmaktadır. Sigortalar, hem hastaların tedavi süreçleri boyunca karşılaşabileceği olası komplikasyonlara karşı hem de seyahatleri esnasında yaşanabilecek sağlık sorunlarına karşı bir güvence sunar.

Destek Limitleri


Destek Süresi
Destek Limiti
Limit Türü
5 YIL
4.8 milyon TL
(Yıllık)
YILLIK

Devlet Desteğiyle
Markanızı Güçlendirin!

Ücretsiz Marka Analizi Yaptırın.
Komplikasyon ve Seyahat Sağlık Sigortası Desteğinin Detayları:

  • Sağlık kuruluşları veya sağlık turizmi aracı kuruluşları tarafından Türkiye'ye tedavi amaçlı gelen hastalar için, Türkiye'de yerleşik sigorta şirketlerine yaptırılan komplikasyon ve seyahat sağlık sigortası giderleri, Ticaret Bakanlığı'nın 5448 sayılı kararı gereğince desteklenmektedir.
  • Desteklenen oran %70'tir ve yıllık alınabilecek destek tutarı en fazla 4 milyon 809 bin TL'dir.

Nasıl Başvurmalısınız?


Dijital Sağlık Turizmi olarak, bu süreçte size adım adım rehberlik ediyor, başvurunuzun her yönüyle tam ve doğru bir şekilde hazırlanmasını sağlıyoruz. Böylece, firmanız gereksiz yere zaman kaybetmeden desteklerden azami düzeyde yararlanabilecek.

Sağlık turizmindeki hastalarınızın güvencesi için komplikasyon ve seyahat sağlık sigortası destek süreçlerinde size rehberlik edebilmek için biz buradayız. Detaylı bilgi ve başvuru için bize ulaşabilirsiniz.DST Yanıtlıyor:
tüm sorularınızın yanıtları

Bu destek, Türkiye'ye tedavi için gelen hastalar için sağlık kuruluşlarının ya da aracı kuruluşların yaptırdığı komplikasyon ve seyahat sağlık sigortası giderlerinin bir kısmının karşılanmasıdır.

Türkiye'de yerleşik bir sigorta şirketi aracılığıyla komplikasyon ve seyahat sağlık sigortası yaptırmış olmanız gerekmektedir.

Giderlerinizin %70'i kadarını destek olarak alabilirsiniz, fakat yıllık alabileceğiniz destek tutarı en fazla 4 milyon 809 bin TL ile sınırlıdır.

Sigorta; tedavi sürecinde karşılaşabilecek komplikasyonları ve seyahat esnasında oluşabilecek sağlık problemlerini kapsamaktadır.

Destek başvuru süreçlerini sizin adınıza yürüterek bu süreçte size rehberlik ediyoruz. Başvuru süreçleri ve diğer detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.