E-postanızı kaydedin

İşinizi Büyütmek İçin
Uzmanlığımız ve Deneyimimizle
Yanınızdayız!

Markanız, işletmenizin temsilcisi olarak yurtdışında da tanınmayı, bilinirliğini artırmayı ve korunmayı hak eder. Ticaret Bakanlığı'nın sağlamış olduğu Yurtdışı Marka Tescil ve Korunma Desteği, Türkiye'de yerleşik sağlık kuruluşları ve sağlık turizmi aracı kuruluşlarının marka değerlerini uluslararası arenada korumalarına ve güçlendirmelerine olanak tanımaktadır.

Destek Limitleri


Destek Süresi
Destek Üst Limiti
Limit Türü
4 Yıl
%50 Standart
%70 Hedef Ülkelerde Tescil
%75 Hedef Ülkeler ve Sektörlerde Tescil
1.357.000 TL

Devlet Desteğiyle
Markanızı Güçlendirin!

Ücretsiz Marka Analizi Yaptırın.
Yenilikçi Standartları Bizimle Keşfedin!

  • Türkiye sınırları içerisinde tescil edilmiş olan markalarınızın yurtdışında da tescilini ve korumasını sağlamak için bakanlıkça belirlenen oranlarda maddi destekten yararlanabilirsiniz.
  • Temel destek oranı, ilgili harcamaların %60'ıdır ve yıllık destek tutarı 1 milyon 202 bin TL'ye kadar çıkabilmektedir.
  • Eğer harcamanızı bakanlığın belirlediği hedef ve öncelikli ülkelere yönelik gerçekleştirirseniz, destek oranınız %70'e yükseltilir.

Kullanıcı Odaklı Web Tasarım ve Geliştirmede Yanınızdayız!


Şirketimiz, sağlık kuruluşları ve sağlık turizmi aracı kuruluşlarının bu değerli destekten faydalanabilmeleri için başvuru süreçlerini titizlikle yürütmekte ve yönlendirmektedir. Uzman kadromuz, sürecin her adımında size rehberlik ederek en iyi sonuçları almanızı sağlar.DST Yanıtlıyor:
tüm sorularınızın yanıtları

Öncelikli ülkeler, Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenmekte olup, ekonomik ve ticari potansiyele göre seçilmektedir. Listeyi Bakanlığın resmi sitesinden inceleyebilirsiniz.

Bu destek, özellikle sağlık kuruluşları ve sağlık turizmi aracı kuruluşlarına yöneliktir.

Gerekli belgeler, başvurulan ülkeye ve sektörünüze göre değişiklik gösterebilir. Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Evet, başvurunuzda eksiklikler giderilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Marka tescilinin ardından, koruma süreci için belirli adımlar ve takip mekanizmaları bulunmaktadır. Bu süreç hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.