E-postanızı kaydedin

İşinizi Büyütmek İçin
Uzmanlığımız ve Deneyimimizle
Yanınızdayız!

Sağlık turizminde başarının sırrı sadece uluslararası arenada değil, ulusal alanda da kendinizi etkin bir şekilde tanıtmak ve göstermektir. Yurt içi etkinliklere katılırken karşılaştığınız maliyetlerde, Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanan Yurt İçi Etkinlik Katılım Desteği'nden faydalanma imkanı bulunmaktadır.

Yurt Dışı Marka Tescili Destek Bilgileri


Destek Süresi Destek Oranı Yıllık Destek Üst Limiti
4 Yıl
%50 Standart
%70 Hedef Ülkelerde Tescil
%75 Hedef Ülkeler ve Sektörlerde Tescil
1.357.000 TL

Devlet Desteğiyle
Markanızı Güçlendirin!

Ücretsiz Marka Analizi Yaptırın.
Etkinlik Katılım Desteği ile Neleri Kapsıyor?

  • Sağlık kuruluşları ve sağlık turizmi aracı kuruluşları, yurt içi etkinliklere stantlı bireysel katılımlarında belirli harcamalarda destekten faydalanabilirler.
  • Destek, nakliye, kayıt ücretleri ve stant giderleri için %60 oranında sağlanmaktadır.
  • Bu destek etkinlik başına en fazla 601 bin TL ile sınırlıdır.
  • Stantla ilgili harcamalar, tasarım, konstrüksiyon, kurulum, raf, ışıklandırma, internet, elektrik, temizlik, halı, masa ve sandalye giderlerini içerirken, güvenlik, hostes ve tercümanlık hizmetleri bu kapsamın dışındadır.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?


Şirketimiz, sağlık kuruluşları ve aracı kuruluşların bu teşviklerin başvuru süreçlerini etkili ve hızlı bir şekilde yürütmelerine yardımcı olmaktadır. Deneyimli ekibimizle, sürecin her aşamasında size rehberlik ediyoruz.

Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanan bu destek hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru süreçlerinizde destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 20 Nisan 2022'de 5448 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile sağlık turizmi teşviklerinin kapsamı genişletilmiştir. Bu kapsamda size en uygun teşvikleri ve fırsatları değerlendirmeye hazırız.DST Yanıtlıyor:
tüm sorularınızın yanıtları

Her etkinlik için ayrı başvuru yaparak birden fazla kez destekten faydalanabilirsiniz.

Etkinliklerin, Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen kriterlere uygun olması gerekmektedir. Kriter detayları için bakanlığın resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Başvurunuzun tamamlandığı tarihten itibaren ortalama 30-60 gün içerisinde sonuçlandırılır.

Evet, başvurunuz sonuçlanmadan önce başvurunuzu geri çekebilirsiniz.

Gerekli belgeler etkinlik tipine ve sektörünüze göre değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.