E-postanızı kaydedin

İşinizi Büyütmek İçin
Uzmanlığımız ve Deneyimimizle
Yanınızdayız!

Uluslararası arenada faaliyet gösteren sağlık kuruluşları ve sağlık turizmi aracı kuruluşları için Türkiye'nin sunduğu imkânlar ve kaliteli hizmetlerin tanıtımı kritik bir öneme sahiptir. Yurt içi tanıtım ve eğitim programları, bu potansiyeli maksimum seviyede değerlendirebilmek adına devlet destekleriyle birlikte ön plana çıkıyor.

Destek Limitleri


Destek Süresi
Destek Limiti
Limit Türü
5 YIL
1.2 milyon TL
(Program Başına)
YILLIK

Devlet Desteğiyle
Markanızı Güçlendirin!

Ücretsiz Marka Analizi Yaptırın.
Yurt İçi Tanıtım ve Eğitim Desteğinin Özeti:

  • Sağlık kuruluşları ve sağlık turizmi aracı kuruluşları tarafından yurt dışından davet edilen sektörel uzmanlar, akademisyenler, basın mensupları ve sektör temsilcileri için düzenlenen tanıtım ve eğitim programlarının giderleri, Ticaret Bakanlığı'nın 5448 sayılı kararı uyarınca desteklenmektedir.
  • Bu programlar, yurt içindeki sağlık tesisleri ve hizmetlerinin tanıtımına yönelik olup, yılda en fazla 5 adet gerçekleştirilebilir.
  • Program başına alabileceğiniz destek tutarı %60 oranında olup, en fazla 1 milyon 202 bin TL'ye kadar destek alabilirsiniz.

Nasıl Başvurmalısınız?


Dijital Sağlık Turizmi olarak, bu süreçte size adım adım rehberlik ediyor, başvurunuzun her yönüyle tam ve doğru bir şekilde hazırlanmasını sağlıyoruz. Böylece, firmanız gereksiz yere zaman kaybetmeden desteklerden azami düzeyde yararlanabilecek.

Sağlık turizminde uluslararası arenada bilinirliğinizi artırmak ve kalitenizi tescillemek adına düzenleyeceğiniz yurt içi tanıtım ve eğitim programlarına dair detaylı bilgi ve destek süreçleri için bize ulaşabilirsiniz.DST Yanıtlıyor:
tüm sorularınızın yanıtları

Bu destek, sağlık kuruluşları ve sağlık turizmi aracı kuruluşlarının, yurt dışından davet edilen uzmanlarla yurt içinde düzenlediği tanıtım ve eğitim programlarının giderlerini karşılamak üzere verilen bir teşviktir.

Her bir program için en fazla 1 milyon 202 bin TL destek alabilirsiniz ve bu destekten yılda en fazla 5 defa yararlanabilirsiniz.

Yurt dışından davet edilen uzmanların katılımıyla yurt içinde düzenlenen programların, Bakanlıkça uygun görülen eğitim ve tanıtım programları olması gerekmektedir.

Sağlık turizmi sektöründeki tesisler ve hizmetler için bu tanıtım ve eğitim programları düzenlenebilir.

Teşvik başvuru süreçlerini etkili ve hızlı bir şekilde yürütüyoruz. Bizimle iletişime geçerek bu süreçte nasıl destek olabileceğimizi öğrenebilirsiniz.